top of page
IMG-0242_edited.jpg

Širdies gilumoje daugelis mūsų trokštame pakilti virš kasdienybės smulkmeniškumo ar savo paties abejingumo, per kurį tampa sunku įžvelgti esminius dalykus.

Bet kai kuriems iš mūsų esminiai dalykai yra kasdienybė.

Toks buvo medikas, odontologas, mokslinę veiklą sėkmingai pradedantis talentingas žmogus Kristupas Gutauskas. 

Penkerius metus studijavęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Odontologijos fakultete savo žingeidumu, stropumu ir pavyzdingumu Kristupas žavėjo dėstytojus ir bendramokslius. Aktyvi ir įvairiapusė neakademinė veikla buvo svarbi Kristupo gyvenimo dalis ir netrukdė siekti gerų mokslo rezultatų. 

Nors jaunam studentui žengti pirmuosius žingsnius mokslo srityje gali būti sunku ir nedrąsu, jau antrame kurse Kristupas pristatė savo pirmąjį mokslinį darbą, kuris tarptautinėje sveikatos mokslų studentų konferencijoje užėmė prizinę vietą. Šį kelią jis tęsė ir toliau kiekvienais metais Lietuvos ir tarptautinėse studentų mokslinėse konferencijose pristatydamas atliktus tyrimus, o 2014 metais pristatyto darbo išskirtinumas pelnė pirmąją vietą SMD plenarinėje sesijoje. Kristupas ne tik pats dalyvavo mokslinėje veikloje, bet ir buvo LSMU SMD Veido ir žandikaulių chirurgijos būrelio pirmininkas.

Nenuostabu, kad jo – pirmuosius žingsnius žengiančio mokslininko – išskirtinumas atkreipė profesoriaus, medicinos mokslų daktaro Sebastian‘o Kühl, pasiūliusio jam stažuotis Šveicarijos Bazelio universitetinėje ligoninėje, dėmesį. Ten buvo atliktas mokslinis tyrimas ir straipsnis apie jį publikuotas pasaulinio garso moksliniame leidinyje „The International Journal of Oral & Maxillofacial Implants“.

Ir mokslinei veiklai, ir gydytojo praktikai Kristupas ruošėsi kruopščiai ir atsakingai, kaip ir viskam, ką darydavo gyvenime. Tai jautė ir jo pacientai, palikę daugybę šiltų atsiliepimų ir padėkos žodžių gydytojui Kristupui Gutauskui už profesionalumą, dėmesingumą ir jautrumą.

Rezidentūros studijų Vilniaus universitete pabaiga ir pažymėjimas apie įgytą burnos chirurgo specializaciją atėjo beveik kartu su žinia apie diagnozuotą ligą. Leukemija.

Dveji metai sunkios, su daugeliu komplikacijų ligos pakeitė Kristupo pasaulį iš esmės. Kristupo sielos stiprybė ir galia padėjo ištverti šią sunkią ligą. Kuo silpniau jis jautėsi, tuo stipriau rėmėsi į tikėjimą ir tai nulėmė jo atsaką į gyvenimo pokyčius. Gyvenimo prasmę Kristupas matė visaapimančioje meilėje, kurią išreikšdavo ir toliau, kiek leido sveikata, rūpindamasis savo pacientais. Jis tobulino savo įgūdžius kursuose ir norėjo dalintis savo žiniomis. Kaip jaunas perspektyvus specialistas jis buvo pakviestas skaityti pranešimą „Straumann forum 2019“ kartu su vienais geriausių odontologijos srities gydytojų Lietuvoje.

 

Kristupas  visuomet turėjo daug svajonių ir konkrečių planų. Per savo šešioliktąjį gimtadienį jis parašė laišką ateičiai, koks jis bus ir ką veiks būdamas trisdešimties. Šioje vizijoje Kristupas matė save dirbantį jo paties įkurtoje modernioje klinikoje, kurioje pacientai nepatiria nerimo, baimės ir skausmo, kurioje dirba profesionalūs, atsidavę gydytojai, jo draugai, bendramoksliai. Svarbiausia tos klinikos idėja - kad vieną dieną savaitėje joje būtų veltui gydomi tie žmonės, kurie neturi galimybių susimokėti. Tokios klinikos viziją jis puoselėjo ir jau tapęs gydytoju. Kristupas tikėjo, kad jo draugai, kolegos pritars šiai nuostatai ir dalinsis savo žiniomis, laiku bei darbu su tais, kam labiausiai reikės jų pagalbos. Pats Kristupas buvo labai dosnus, džiaugėsi galėdamas dalintis ne tik su draugais, bet ir su likimo aplaužytais, namų neturinčiais žmonėmis, mokėjo tai daryti labai subtiliai, nepažeisdamas kito orumo ir niekada nesiekdamas gauti kažką mainais. 

Gal tik meilę...

Kristupas svajojo apie šeimą, namus, apie tai, kaip jis augins vaikus...

Kai jam bus trisdešimt...

Tačiau trisdešimt jau nebus. Jis visiems likusiems šioje Žemėje ir visiems amžiams liks dvidešimt devynerių.

Bet jo darbai ir svajonės yra čia, su mumis ir jos gali būti įgyvendintos.

Kristupo Gutausko paramos fondas, kuris siekia padėti jauniems specialistams artėti prie savo profesinių tikslų, gali atsirasti ir gyvuoti jį mylėjusiųjų ir jį palaikiusiųjų pastangomis.

Telieka sujungti širdis šiam kilniam darbui vardan žmones, gyvenimą ir laisvę mylėjusio Kristupo atminimo.

Publikacijos

Kristupas Gutauskas, Gertrūda Sūdžiūtė.  Head of the Scientific work: ass.prof. G. Žekonis, postgrad. in prosthod. I. Barzdžiukaitė. International Conference on Health Sciences, 2011, Lithuania. 45-46 p.

Kristupas Gutauskas. Vadovas: dr. Gintaras Janužis. LSMU SMD Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencija, 2012 m. 290 p.

Jan Pavel Rokicki, Kristupas Gutauskas. Supervisor of the abstract: dr. Gintaras Janužis. International Health Sciences Conference, 2013. 222-223 p.

Kristupas Gutauskas. Vadovas: dr. Gintaras Janužis. Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencija, 2013 m. 665-666 p.

Kristupas Gutauskas, Gertrūda Sūdžiūtė. Vadovas dr. Gintaras Janužis. Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferencija 2014. 1168-1169 p.

Achim Sprenger/Kristupas Gutauskas, Dr Med Dent/Andreas Filippi, Prof Dr Med Dent/Martin Rosentritt, Prof Dr Dipl-Ing/Sebastian Kühl, Prof Dr Med Dent. Int J Oral Maxillofac Implants. 2018 Jun 12. doi: 10.11607/jomi.6386.

bottom of page